Bisedimet e Man City-it dhe Leicester-it për Riyad Mahrez filluan një javë përpara ditës finale të transferimeve

Manchester City filloi negociatat me Leicester City-in për transferimin e Riyad Mahrez më shumë se një javë përpara përfundimit të dritares së transferimeve të janarit, sipas Sky Sports.

Menaxheri i Leicester-it Claude Puel akuzoi Man City-in për mungesën e “respektit” për të lënë qasjen e tyre deri në “vetëm një ose dy ditë para përfundimit të dritares së transferimeve”. Por ne e kuptojmë se Leicester ishte i hapur për të diskutuar një tarif potenciale për algjerianin dhe se nëse Dhelprat kishin thanë se nuk donin të diskutonin një transferim të mundshëm, atëherë Man City do të kishte ikur nga negociatat.

Mahrez tani është duke kërkuar për një rikthim në formacionin fillestar të Leicester-it në natën e premte, kur ata e presin Sheffield United-it në FA Cup. 26-vjeçari filloi në stol dhe u prezantua në një orë pasi Man City mundi Leicesterin 5-1 në Premier ligë në fundjavë.

Mahrez paraqiti një kërkesë zyrtare për transferim në një përpjekje për të shtyrë një lëvizje në Man City dhe kishte munguar nga trajnimi pas mbylljes së dritares së transferimeve, derisa u kthye të premten përpara udhëtimit të tij në Etihad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *