Besiktas në bisedime për Islam Slimani-n të Leicester City-it

Besiktas dëshiron të nënshkruajë sulmuesin e Leicester City-it Islam Slimani, sipas Sky Sports.

Presidenti i Besiktas, Fikret Orman, ishte në stadiumin King Power të martën mbrëma për të parë Slimanin të luajë kundër Fleetwood në FA Cup. Bisedimet me klubin turk në lidhje me shitjen e mundshme të lojtarit janë në vazhdim, edhe pse Leicester ende nuk ka komentuar mbi situatën e shpalosur.

Slimani u bë nënshkrimi i klubit të Leicester pasi arriti në King Power për 28 milionë funta pas sezonit fitues të titullit të 2015/16. Pavarësisht se ishte me Foxes për më shumë se 18 muaj, Slimani mund të lejohet të largohet pasi menaxheri Claude Puel pranoi se ka shumë sulmues në klub.

Dhelprat, megjithatë, nuk do të shesin algjerianin ndërkombëtar me çmim të lirë dhe ai mbetet pjesë e planeve të klubit për pjesën e mbetur të sezonit. Slimani ka bërë 17 paraqitje për Leicester deri tani gjatë fushatës aktuale, megjithëse ka filluar vetëm një ndeshje të Premierligës që nga shtatori. Në të gjitha garat, 29-vjeçari ka dalë me pesë gola dhe një asistim.

Leonardo Ulloa është një tjetër lojtar që Leicester është i përgatitur të lirojë, nëse marrëveshja është e drejtë. Burimet e Sky kuptojnë se Aston Villa ka bërë një qasje për ta marrë atë në huazim, por një numër i klubeve të tjera janë gjithashtu të interesuar për Argjentinasin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *