Bernd Leno në Napoli?

Napoli është shumë pranë nënshkrimit me portierin e Bayer Leverkusenit, Bernd Leno, skuadra italiane Napoli është në kërkim të një portieri, pasi Pepe Reina pritet të largohet në fund të këtij edicioni, portieri gjerman Bernd Leno është zgjedhja e parë e trajnerit italian, Mauricio Sarri.

Përveç tij në listën e Napolit është edhe portieri i Arsenalit, Wojciech Szczesny, që këtë edicion ishte i huazuar në Roma

Kështu Napoli do t’i prishte punë Real Madridit, skuadër e cila që një kohë ët gjatë është duke e përcjell portierin gjerman dhe e sheh si zëvendësues të Keylor Navas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *