Ben Chilwell është tërhequr nga skuadra e Anglisë U-21

Ben Chilwell është tërhequr nga skuadra e Anglisë U21 për kualifikimet e Euro 2019 për shkak të lëndimit dhe është kthyer në Leicester City.

Chilwell do të humbasë ndeshjen e së premtes kundër Skocisë në Middlesbrough dhe ndeshjen në Andorrë më 10 tetor. Ainsley Maitland-Niles dhe Jonjo Kenny i Evertonit nuk u trajnuan të mërkurën dhe u dërguan për skanime, por të dy pritet të shfaqen në dy ndeshjet. U21 janë në grup të përbashkët me Ukrainën pas një barazimi 1-1 në Holandë dhe një fitore 3-0 ndaj Letonisë në ndeshjet e tyre të hapjes në garën kualifikuese. Menaxheri Aidy Boothroyd ka qenë i kënaqur me fillimin që lojtarët e tij kanë bërë në fushatën e tyre kualifikuese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *