Bëhet e ditur e ardhmja e Ivan Perisic

Ngjarja në mes Manchester United dhe Ivan Perisic duket e vendosur me një fund të pakënaqur për Jose Mourinhon pasi Interi është në gjendje ta mbajë atë, sipas La Gazzetta dello Sport.

Nerazzurrët duhej të grumbullonin 30 milionë euro për të shmangur prishjen e rregullave financiare të UEFA-s dhe arritën këtë objektiv duke shitur lojtarë të tjerë. United shpresonte të përfitonte nga gjendja e tyre financiare duke ofruar një ofertë për yllin e Kroacisë, por Interi e ka hequr atë nga tregu i transferimeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *