Bayern Munich kanë shpallur Willy Sagnol si trajner të përkohshëm

Bayern Munich kanë shpallur Willy Sagnol si trajnerin e tyre të përkohshëm ndërkoh që ata kërkojnë një zëvendësim për Carlo Ancelottin e shkarkuar.

Ancelotti u lirua nga detyrat e tij menaxhuese më pak se 24 orë pas humbjes 3-0 të Bayernit ndaj Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve të mërkurën. Gjatë kohës së tij në Bayern, Ancelotti kishte marrë 13 pikë nga gjashtë ndeshje që përfshinin katër fitore, një barazim dhe një humbje 2-0 në Hoffenheim. Gjigandët gjermanë kanë filluar kërkimin e tyre për pasardhësin e Ancelottit, por shefi ekzekutiv i Bayernit, Hasan Salihamidzic konfirmoi asistentin Sagnol, i cili ka menaxhuar anën franceze të Bordeaux, do të mbetet në krye deri në njoftimin e mëtejshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *