Bayern Munich ka lejuar Serge Gnabry të bashkohet me Hoffenheim

Bayern Munich ka lejuar Serge Gnabry të bashkohet me Hoffenheim në hua për një sezon, duke konfirmuar se ishte me kërkesën e ti.

Gnabry kishte qenë i lidhur me Hoffenheim kur ai aktivizoi një klauzolë daljeje në kontratën e tij me Werder Bremen, dhe gjithashtu RB Leipzig. 22-vjeçari u bashkua me kampionët e Bundesligës, por drejtori ekzekutiv Karl-Heinz Rummenigge pranoi të enjten se ai donte një sezon në huazim.

“Ishte dëshira eksplicite e Serge-it që të huazohej për një vit më shumë kështu që ai mund të merrte më shumë kohë duke luajtur”, tha Rummenigge.

“Sipas mendimit tim, kjo është e garantuar edhe në një nivel të lartë në Hoffenheim”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *