Barnett: “Bale vlen të paktën 222 milionë – si Neymar”

Agjenti i Gareth Bale siguron që klienti i tij do të jetë i gatshëm për Topin e Artë në të ardhmen e afërt dhe theksoi se është “shumë i lumtur” në Real Madrid.

Agjenti i Gareth Bale, Jonathan Barnett beson se lojtari i Real Madridit “ka vlerë të paktën 222 milionë euro” – të njëjtin çmim që París Saint-Germain ka paguar verën e kaluar për të nënshkruar Neymar nga Barcelona.

Barnett gjithashtu ndihet i bindur se Bale do të jetë një kandidat i ardhshëm për të fituar Topin e Artë dhe nënvizoi se lojtari është “shumë i lumtur” në Real Madrid. “Ai ka vlerë të paktën 222 milionë, si Neymar, por Gareth është shumë i lumtur në Real Madrid. Ai e do Madridin”, shpjegon Barnett në një intervistë me Tuttosport përpara se të shtonte: “Gareth nuk ka nevojë që Cristiano Ronaldo të largohet, tashmë ai është një nga yjet në Real Madrid “.

Agjenti gjithashtu zbuloi një anekdotë për operacionin që lëvizi Bale-n tek Real Madridi në verën e vitit 2013, në të cilin klubi spanjoll i pagoi Tottenham 100 milionë euro. “Mbaj mend stilografin që Florentino Pérez, një zotëri i vërtetë, më dha si dhuratë. Unë gjithmonë e kam atë me mua, por ajo që unë ruaj edhe më shumë është marrëdhënia e mir që tani gëzojmë, e cila lindi përmes lëvizjes së Gareth Bale-it”.

Barnett gjithashtu tha se Bale ishte afër lëvizjes në një klub të panjohur italian gjatë kohës së tij në Spurs, por tha se oferta u refuzua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *