Barcelona shet gjashtë lojtarë për 75 milionë euro

Barcelona pritet t’i shes gjatë lojtarë gjatë afatit kalimtar të verës

Drejtuesit e klubit nga Camp Nou pritet që gjatë versë të bëjnë revolucion në skuadër. Por, para se të sjellin yjet në ekip, Barcelona duhet të shes disa lojtar për të grumbulluar sa më shumë para.

Sipas të përditshme sportive katallane, Sport, Barcelona synon të grumbulloj 75 milionë euro nga shitja e gjashtë lojtarëve, fjala është për Arda Turanin, Aleix Vidalin, Jeremy Mathieu, Munir El Haddadi (i huazuar te Valencia), Thomas Vermaelen (i huazuar te Roma) dhe Cristian Tellollon (i huazuar te Fiorentina).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *