Barcelona mohon se ka marrëveshje për nënshkrimin e Antoine Griezmann

Barcelona ka lëshuar një deklaratë duke mohuar se ata kanë rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar Antoine Griezmann nga Atletico Madrid.

Udhëheqësit e La Ligës morën hapin e pazakontë të lëshimit të një deklarate të mërkurën duke mohuar këtë lëvizje pasi raportet në Spanjë pohuan se kishin një marrëveshje për të sjellë Griezmann në kamp Nou.

Deklarata e Barcelonës ka lexuar: “FC Barcelona mohon fuqishëm informacionin që është shfaqur gjatë disa orëve të fundit në media të ndryshme në lidhje me lojtarin e Atletico Madridit, Antoine Griezmann dhe një marrëveshje të dyshuar me klubin tonë.

“FC Barcelona shpreh kundërshtimet e saj përballë këtyre ngjarjeve dhe përsërit respektin e plotë për institucionin e Atletico Madridit”.

E përditshmja spanjolle Sport kishte raportuar: “Futbollisti i Atletico Madridit ka pranuar të bashkohet me Barcelonën dhe do të jetë nën urdhërat e Ernesto Valverde në sezonin e ardhshëm”. Gazeta deklaroi se transferimi i Griezmann do të zhvillohet pas Kupës Botërore të kësaj vere në Rusi, ku ai do të luajë një rol kyç për Francën.

E përditshmja katalunase, Mundo Deportivo, gjithashtu raportoi në dhjetor se familja e Griezmann kishte drekë me presidentin e Barcelonës Josep Maria Bartomeu për të zbutur rrugën për transferimin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *