Barcelona konfirmon nënshkrimin e yllit të Borussia Dortmund Ousmane Dembele

Barcelona ka arritur një marrëveshje për të nënshkruar Ousmane Dembele te Borussia Dortmund.

Francezi 20-vjeçar do ti nënshtrohet testeve mjekësore të hënën dhe do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare. Ati i është dhënë fanella me numërin 11. Një deklaratë e Barcelonës thotë: “FC Barcelona dhe Borussia Dortmund kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Ousmane Dembele për 105 milionë euro plus shtesa.

“Lojtari do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare dhe klauzola e blerjes së tij do të jetë 400 milionë euro.”

Tarifa është e dyta më e lartë e të gjitha kohërave për klubin, mbrapa vetëm 200 milionë eurove të paguar nga PSG për Barcelonën për Neymar më parë këtë verë, dhe shtesat në marrëveshje janë deri në 40 përqind të tarifës fillestare, e cila bazohet të jet prej 42 milionë eurove (38 milionë funta).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *