Barcelona ka humbur shpresën për nënshkrimin e Philippe Coutinhos

Barcelona nuk është “optimist” në lidhje me nënshkrimin e Philippe Coutinhos nga Liverpooli në dritaren e transferimeve të janarit, sipas Guillem Balague.

Braziliani ishte subjekt i ofertave të shumta nga Barcelona në verë dhe spekulimet për të ardhmen e tij janë intensifikuar përsëri përpara dritares së transferimeve të janarit, por Balague këmbëngul se qëndrimi i Liverpool-it nuk ka ndryshuar.

“Liverpool nuk dëshiron të shesë Coutinhon,” i tha Balague Sky Sports News pas fitores 3-0 të Barcelonës ndaj Real Madridit në Clasico-n e së Shtunës. “Kjo është ajo ku ata qëndrojnë tani, kështu që Barcelona nuk është optimistë për mundësinë e Coutinhos që të shkojë atje.

“Është e qartë se ata do të përpiqen dhe duan të bëjnë një ofertë në janar, por edhe shoqëruesit e Coutinhos po mendojnë se ndoshta nuk do të ndodhë, sepse Liverpooli po thotë të njëjtën gjë me atë që ata thanë në verë: ‘Ne nuk jemi të interesuar në shitjen e Coutinhons”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *