Barcelona ka hedhur poshtë planet për të nënshkruar Hector Bellerinin

Barcelona ka hedhur poshtë planet për të nënshkruar mbrojtësin e Arsenalit Hector Bellerin gjatë dritares së transferimit të verës, sipas Sky Sports.

Bellerin kishte qenë më parë objektivi kryesor i Barcelonës për të plotësuar rolin e mbrojtësit të djathtë në sezonin e ardhshëm, por Arsenali nuk ishte i gatshëm të shiste spanjollin.

Dhe, me trajnerin e ri Ernesto Valverde thuhet se ka dyshime mbi aftësitë fizike dhe teknike të Bellerinit, Barca ka vendosur kundër ndjekjes së një marrëveshjeje prej 40 milionë eurosh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *