Barcelona ka avancuar bisedimet për Nelsen Semedo

Nelson Semedo Benfica

Barcelona është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Nelsen Semedo nga Benfica raportojnë mediat portugeze.

Semedo ka një klauzolë lirimi prej 69 milionë funtesh dhe mbrojtësi i krahut të djathtë ishte shumë i lidhur me Manchester Unitedin, megjithëse Barca tani duket se ka gjetur një marrëveshje prej 43 milionë funtesh.

Ky do të ishte një transfer mjaft i qëlluar për ekipin blaugrana duke marrë parasyshë boshllëkun që ka lën Dani Alves.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *