Barcelona i ka dhënë Liverpoolit një afat për të pranuar ofertën e tyre të fundit

Barcelona i ka dhënë Liverpool një afati të afërt për të pranuar ofertën e tyre të fundit për Philippe Coutinhon ose ata do të tërheqin ofertën e tyre për brazilianin, sipas Guillem Balague.

Liverpooli refuzoi një ofertë të tretë prej 113 milionë funtave për Coutinhon të premten pasdite dhe këmbëngul se ata nuk kanë ndërmend të shesin 25-vjeçarin këtë verë. Barcelona është e gatshme të nënshkruajë përforcime pas humbjes së Neymar në Paris Saint-Germain dhe kanë theksuar se dëshirojn të nënshkruajn me Ousmane Dembele të Borussia Dortmund dhe Coutinhon si zëvendësuese potenciale në Camp Nou.

Megjithatë, pasi ka parë një numër ofertash të refuzuara nga Liverpooli, Barcelona ka lëshuar një afat prej orës 19:00 të dielën pasdite për Reds për të pranuar ofertën e tyre të fundit, sipas Balague.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *