Barcelona e ka si prioritet Nr.1 Herreran për këtë verë

Ander Herrera Manchester United

Trajneri i ri i Barcelonës, Ernesto Valverde, e ka bërë Ander Herrera të Manchester Unitedit prioritet numër një të tij për afatin kalimtar veror, 27-vjeçari fitoi çmimin si”Lojtari i Vitit” në Man Utd për shfaqjet e tij në 2016-17, por deri më tani nuk ka zgjatje të kontratës për Herreran, marrëveshja e tanishme e cila përfundon në qershor të 2018-s.

Barcelona e sheh Herreran lojtarë te kalibrit të Verratit, Thigao Alcantaras apo edhe Iscos, Valverde dhe Herrera kanë një mardhënie shumë të mirë mes njëri-tjetrit sepse kanë punuar së bashku gjatë kohës kur ishin të dytë ne Athletico Bilbao, dhe kjo është arsyeja kryesore pse Valverde dëshiron ti ketë shërbimet e Herreras.

Klubi i Barcelones dëshiron të i ofroj nje pagë të majme Herreras dhe gjithashtu një oferte të pa rezistueshme rreth 60€ milion për shërbimet e lojtarit Man Utd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *