Barcelona do të ofrojë Rakitiç si pjesë e ndonjë marrëveshjeje për Coutinhon

Barcelona do të ofrojë mesfushorin Ivan Rakitiç si pjesë e ndonjë marrëveshjeje për të nënshkruar yllin e Liverpoolit Philippe Coutinho, sipas një raporti nga Don Balon.

Ana e Camp Nou është e vendosur për të siguruar një marrëveshje për playmakerin e Reds, edhe pse Jurgen Klopp dhe ekipi i tij nuk janë të gatshëm për të lënë atë të largohet nga Anfield.

Në një përpjekje për të provokuar Liverpoolin në shitjen, megjithatë, Barca do të lejojë Rakitic të shkojë në drejtimin e kundërt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *