Barcelona do të nënshkruaj Arthur nga Gremio-s

 

Arthur do të bëhet ardhja e tretë në janar tek Barcelona

Barcelona mund ta bëjë mesfushorin e Gremio-s Arthur ardhjen e tyre të tretë në janar pas Philippe Coutinho dhe Yerry Mina-s dhe 21-vjeçari njoftohet se do të takohet me drejtorin sportiv të Barcelonës, Robert Fernandez. Arthur ka një klauzolë lirimi prej 50 millionë euro dhe është kontraktuar me veshjen braziliane deri në vitin 2021. Megjithatë, ai mund të kushtojë më pak se 20 milionë euro (17.5 milionë funta) këtë muaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *