Barcelona do të kërkojë të nënshkruajë Antoine Griezmann

Barcelona do të kërkojë të nënshkruajë Antoine Griezmann të Atletico Madridit si një zëvendësim për Neymar të lidhur me PSG, sipas The Mirror.

Raporti thotë se Blaugrana ështeë pajtuar me humbjen e Neymar dhe ka hartuar një listë të shkurtër të zëvendësimeve të mundshme, përfshirë Ousmane Dembele të Borussia Dortmund dhe Angel Di Maria të PSG.

Por Barca thuhet se preferon Griezmann pasi ai tashmë është mësuar në futbollin spanjoll, por ata do të duhet të negociojnë me Atleticon pasi ata nuk mund të përballojnë klauzolën e lirimit të francezit prej 200 milion eurosh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *