Barcelona dhe Real Madrid po luftojnë për te nënshkruar me Dembele

Barcelona dhe Real Madrid po luftojnë për te nënshkruar me Ousmane Dembele për 100 milionë euro (90 milionë funta), sipas Marca.

Borussia Dortmund nuk dëshiron të ndahet me francezin, por një ofertë e madhe nga një prej klubeve të La Ligës mund t’i provokojë ata për ta bërë këtë. Dembele thuhet se favorizon një lëvizje në kamp Nou dhe ka thënë në të kaluarën: “Barcelona është një klub i madh dhe të gjithë lojtarët do të donin të luanin në një klub të tillë”.

Interesi në Dembele padyshim do të intensifikohet pasi Kylian Mbappe u dëmtua gjatë ndeshjes së parë të Monacos në Ligue 1 të sezonit. Kampionët mbretërorë francezë fituan, por Mbappe u godit në gju dhe u detyrua të largohet nga fusha para kohe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *