Bacary Sagna bashkohet me klubin e Serie A Benevento për pjesën tjetër të sezonit

Ish mbrojtësi i Arsenalit dhe Manchester City-it Bacary Sagna i është bashkuar Serie A Beneventos për pjesën tjetër të sezonit.

Marrëveshja e 34-vjeçarit Francez përfshin një opsion për një vit të ardhshëm. “Kur futbolli është bërë një biznes më shumë se një sport i vërtetë, Benevento përfaqëson zemrën dhe shpirtin e asaj që duhet të ketë një klub”, tha Sagna për Footballfancast.com. “Passion, zemër, shpresë, gëzim, dashuri dhe një filozofi që është në përputhje me atë të mënyrës sime të të menduarit në jetë.” Sagna do të jetë në dispozicion të trajnerit Roberto De Zerbi nga java e ardhshme.

Sagna, i cili bëri 65 paraqitje për Les Bleus, ka qenë pa klub pasi që u lirua nga Pep Guardiola në Manchester City verën e kaluar. Një deklaratë në faqen e internetit të klubit italian të shtunën lexoi: “Këtë mëngjes, në fshatin sportiv Caravaggio në Napoli, u arrit një marrëveshje mes Benevento Calcio dhe futbollistit Bacary Sagna.

“Në prani të presidentit Oreste Vigorito, mbrojtësi francez nënshkroi kontratë që e lidh atë me klubin Giallorossi deri më 30 qershor.” Benevento ka mbledhur vetëm shtatë pikë nga 22 ndeshjet e para në Serie A.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *