Baca dhe Real në luftë për yllin e Spanjës

Image result for dani ceballos

Barcelona është e gatshme ta luftojë me Real Madridin për të nënshkruar me mesfushorin e Real Betis Dani Ceballos, raporton Sport.

Ceballos ka bërë përshtypje për Spanjën në kampionatin evropian U-21 dhe Real Madridi është i gatshëm të bjerë dakord për një marrëveshje që do ta blinte lojtarin dhe pastaj ta lë edhe për një vit në Real Betis në formë huazimi.

Megjithatë, Barca është gati t’i ofrojë Ceballosit mundësinë për të luajtur futboll të ekipit të parë në Camp Nou sezonin e ardhshëm dhe shpresojn që lëvizja e ardhshme e Cristian Tello-s në R.Betis do të shkonte në favor të tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *