Aymeric Laporte i thotë lamtumirë Athletic Bilbaos

Aymeric Laporte ka lëshuar një mesazh lamtumirës ndaj Athletic Bilbaos mes spekulimeve për një lëvizje të afërt tek Manchester City.

23-vjeçari ka qenë i lidhur me një transferim prej 60 milionë funtave në anën e Pep Guardiola dhe thuhet se do të udhëtojë për në Manchester City të hënën.

“Për të gjithë familjen Athletico, dua t’ju falënderoj për të gjitha që më keni dhënë”, shkroi ai në një mesazh në llogarinë zyrtare të Twitter-it të Athleticos.

“Kam ardhur si një fëmijë dhe unë jam rritur këtu si një person dhe si një futbollist. “Dalja ime, përpara një sfide të re në karrierën time profesionale, nuk dua që ajo të jetë mirupafshim, por të shoh më vonë. “Këtu unë po lë një klub unik, ndryshe dhe nuk do t’ju harroj kurrë.”

Ishte raportuar në fundjavë se City kishte rënë dakord me një tarifë me klubin spanjoll që kishte shkaktuar klauzolën e lirimit prej 57 milionë funtash. Tarifa prej 60 milionë funtash do të thyejë rekordin e transferimit të klubit prej 55 milionë funtash që ata paguan për Kevin De Bruyne në 2015. Mbrojtësi, i cili ka bërë 19 paraqitje për Athleticon këtë sezon, ishte lënë jashtë skuadrës së tyre për t’u përballur me Eibar të premten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *