Atletico Madrid të ri-nënshkruajë Diego Costan

Atletico Madrid po përpiqet të ri-nënshkruajë Diego Costan dhe pritet të bëjë një ofertë për sulmuesin e Chelsea-it këtë javë, sipas Sky Sports.

Atletico kishte rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar Alexandre Lacazette nga Lyon këtë verë, por kjo marrëveshje u rrëzua pas ndalimit të transferimit të tyre që u konfirmua muajin e kaluar nga Gjykata e Arbitrazhit për Sport. Me Lacazette duke shkuar në Arsenal, Atletico tani po përqëndrohet në blerjen e Kosta.

Pavarësisht se ishte golashënuesi më i mirë i Chelsea-it sezonin e kaluar, Kostas ju tha muajin e kaluar nga menaxheri Antonio Conte se ai nuk ishte në planet e tij për sezonin e ardhshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *