Atletico Madrid po e konsideron Zlatan Ibrahimoviçin si alternativë për Diego Costan

Atletico Madrid po e konsideron Zlatan Ibrahimovicin si një alternativë për një marrëveshje për sulmuesin e Chelseat Diego Costa, sipas Tuttosport.

Ibrahimoviç është liruar nga Manchester United dhe aktualisht po shërohet nga një lëndim në gju, ndërsa Atletico ka qenë duke eksploruar një marrëveshje për të sjellë Kostan përsëri në klub.

Sidoqoftë, me Atleticon që nuk është në gjendje të nënshkruajë lojtarët deri në janar për shkak të ndalimit të transferimeve, Kosta dyshohet për një mungesë potenciale të futbollit të rregullt gjatë një viti të Kupës Botërore.

Në vend të kësaj, Ibrahimoviç është një kandidat për t’u bashkuar me Atleticon dhe ai pritet të jetë i aftë për të luajtur përsëri në ekipin e parë të futbollit deri në kohën kur ndalimi i transferimeve të klubit spanjoll hiqet në fillim të vitit 2018.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *