Aston Villa është në bisedime të avancuara për të huazuar Robert Snodgrass

Aston Villa është në bisedime të avancuara me West Ham për të huazuar Robert Snodgrass, sipas burimeve të Sky Sports.

Sky Sports ka kuptuar se Birmingham dhe Sunderland janë gjithashtu duke u përpjekur të ndërmjetësojnë një marrëveshje për Skocezin, por Villa janë klubi më i afërt i një marrëveshjeje. Menaxheri Villas Steve Bruce ka punuar me Snodgrass gjatë magjisë së tyre së bashku në Hull, me 29-vjeçarin duke luajtur një rol të madh në promovimin e Tigers në Premier League gjatë sezonit 2015/16.

Snodgrass u bashkua me West Ham nga Hull në janar, por që atëherë ka luftuar për të gjetur formën e tij më të mirë dhe nuk ka qenë në gjendje të vendosë veten si një titullar në ekipin e parë. Ai shënoi nëntë gola për Hullin sezonin e kaluar përpara se të bashkohej me Hammerin në një marrëveshje me vlerë prej 10.2 milionë funtave. Snodgrass, klubet e të cilit përfshijnë Leeds dhe Norwich, ka tre vjet të mbetura në kontratën e tij në stadiumin e Londrës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *