Asnjë klub nuk dëshiron të paguajn 75 milionë euro për James Rodriguez

Liverpool është ndër klubet që ju është ofruar sulmuesi i Real Madridit James Rodriguez sipas SPORT.

Agjenti i Rodriguez Jorge Mendes e ka ofruar kolumbianin tek Reds, Manchester United, Inter, Juventus, Manchester City dhe PSG, por asnjë prej klubeve nuk ka qenë i gatshëm të paguajë çmimin e Madridit prej 75 milionë eurosh.

Raporti thotë se koha e Rodriguez në Madrid ka përfunduar me ardhjen e menjëhershme të Dani Ceballos, dhe ndryshe nga Alvaro Morata, Zinedine Zidane është në një nxitim për të shitur atë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *