Arsene Wenger mendon se Mesut Ozil dëshiron të nënshkruajë marrëveshje të re

Arsene Wenger këmbëngul se ai “me të vërtetë mendon” se Mesut Ozil dëshiron të mbetet në Arsenal ndërsa bisedimet për të ardhmen e tij vazhdojnë.

Kontrata e Ozil në Emirates përfundon në fund të sezonit, që do të thotë se ai është i lirë të negociojë një para kontratë me ekipet jashtë Anglisë nga janari. Megjithatë, shefi i Arsenalit Wenger është i bindur se Gjermani dëshiron të zgjas qëndrimin e tij në pjesën veriore të Londrës, ndërkohë që ai ka etiketuar No 10 si në mesin e më të mirëve në botë.

“Unë nuk mund t’ju them se çfarë është në mendjen e tij, unë me të vërtetë mendoj se ai dëshiron të qëndrojë, por unë jam gjithmonë pozitiv për këtë,” tha ai. Që nga ardhja nga Real Madrid në vitin 2013 për 42.5 milionë funta, Ozil ka bërë 121 paraqitje në Premier Ligë dhe ka siguruar 42 asistime; një rekord, thotë Wenger, që do të thotë se Ozil garanton një vend në anën e Arsenalit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *