Arsene Wenger: Lacazette është ende duke u përshtatur me ritmin e Premier Ligës

Arsene Wenger thotë se Alexandre Lacazette është ende duke u përshtatur me ritmin e Premier Ligës dhe nuk është i shqetësuar për të.

Menaxheri i Arsenalit është i bindur se francezi do të formojë një partneritet të fortë me Alexis Sanchez i cili mund të bëjë paraqitjen e tij të parë konkurruese të sezonit në Liverpool të dielën. Wenger tha për Lacazette: “Ai është ende në një periudhë adaptimi për ekipin dhe ligën.

“Ai është pak i befasuar nga intensiteti i gjithë kësaj në stërvitje dhe në lojëra. Ai do të arrijë atje, sepse ai është i guximshëm dhe ai është inteligjent. “Inteligjenca e ritmit të tij dhe cilësia e teknikës së tij është shumë e mirë. Në përgjithësi, nuk shqetësohem për të.”Francez lëvizi në Emiratet gjatë muajit korrik, për atë që thuhet se ishte një rekord i klubit që tejkalonte 50 milionë funta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *