Arsene Wenger konfirmon: Se Gabriel Paulista do të humbasë FA Cup final

Arsene Wenger konfirmon Gabriel është jashtë finales së FA Cup me një lëndim në gju dhe se Shkodran Mustafi është ende e dyshimtë se a mundë të luaj për shka se ende është i sëmur, mbrojtësi i Brazilit u lëndua në ndeshjen ndaj Evertonit të dielën që fituan 3-1.

Gabriel nuk do të mundë të luaj së paku për gjashtë deri në tetë javë, që do të thotë se ai mund të humbasë fillimin e para sezonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *