Arsene Wenger bllokoj nënshkrimin e Mario Lemina

Skuadrat e Arsenalit ishin të interesuar për Mario Lemina të Juventusit, por pa Arsene Wengerin të bllokonte çdo veprim potencial, raporton Evening Standard.

Wenger mbetet kryesisht në kontrollin e politikës së transferimit pas nënshkrimit të zgjatjes së tij dyvjeçare dhe zgjodhi të caktojë përparësitë e objektivave të tjerë, duke përfshirë nënshkrimin e Alexandre Lacazette.
Raporti gjithashtu vë në dukje se Wenger është forca lëvizëse pas vendimit të Gunners për të mbajtur Alexis Sanchez për këtë sezon dhe rrezikojnë ta humbasin atë në një verë tjetër të lirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *