Arsene Wenger: Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil nuk do të largohen në janar

Menaxheri i Arsenalit Arsene Wenger thotë se Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil nuk do të largohen nga klubi gjatë dritares së transferimeve të janarit.

Çifti është jashtë kontratës në fund të sezonit, por Wenger thotë se shpreson se ata do të jenë lojtarë të Arsenalit në vazhdim. Sanchez dhe Ozil kanë qenë të lidhur me disa nga klubet më të mëdha në Evropë, por përkundër faktit që kontratat e tyre përfundojnë më 30 qershor 2018, Wenger është i bindur se Gunners nuk do të tundohet të fitojë para gjatë dritares së dimrit. I pyetur të martën nëse palët do të jenë akoma lojtarë të Arsenalit më 1 shkurt, Wenger tha: “Po, natyrisht, kjo është ajo që thamë shumë herë”.

Wenger tha: “Unë nuk jam i vetmi që mund ta vendosë këtë.

“Ata kanë një pjesë për të luajtur në atë po ashtu, por, nëse është vendimi im, po”.

“Unë nuk mendoj çdo ditë për këtë. Në momentin që unë mendoj, për sa kohë që ata janë këtu, ata duhet të japin maksimumin e tyre për ekipin dhe për klubin.

“Në kokën time, ata qëndrojnë deri në fund të sezonit.

“Ky ishte vendimi i marrë në fillim të sezonit – nëse nuk ndodh diçka e pabesueshme, nuk mendoj se duhet të ndryshojë. “Ata po shkojnë në vitin e fundit të kontratës së tyre. “A do të qëndrojnë më gjatë? Është e pamundur të përgjigjemi sot, por ata kanë një kontratë deri në fund të sezonit”.

Ozil humbi fitoren e së dielës në Burnley për shkak të sëmundjes dhe ai mbetet i dyshimtë për vizitën e Huddersfield të mërkurën. Wenger tha të martën: “Nga ndeshja e së dielës, sigurisht që nuk kemi pasur Mesut Ozilin. “Ai ka planifikuar të praktikojë përsëri sot dhe do të bëjmë një vlerësim pas sesionit të trajnimit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *