Arsenali po udhëheq garën për të nënshkruar Lucas Moura

Arsenali po udhëheq betejën për të nënshkruar Lucas Moura, të cilin Paris Saint-Germain po kërkon të shesë gjatë dritares aktuale të transferimit, pretendon Sky Sports.

Ardhja e Brazilianit Neymar nuk ka bërë asgjë për të rritur shpresat e Lucas për të qëndruar në kryeqytetin francez dhe klubet nga Anglia dhe Italia shpresojnë ta nënshkruajn atë. Arsenali tashmë ka pasur një ofertë të refuzuar për 24-vjeçarin, por PSG do të jetë i gatshëm të shesë për rreth 30 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *