Arsenali ofron një marrëveshje të re për Aaron Ramsey

Arsenali është i gatshëm të hapë bisedimet për një kontrat të re me mesfushorin Aaron Ramsey, raporton The Telegraph.

Alexis Sanchez, Mesut Ozil dhe Alex Oxlade-Chamberlain janë të gjithë të pasigurtë në lidhje me të ardhmen e tyre në Emirates, duke e çuar Arsene Wengerin në përpjekje për t’i lidhur lojtarët e tjer të rëndësishme me klubin.

26-vjeçarit do ti ofrohet një përmirësim në paketën e 100,000 euro në javë, të cilin ai ra dakord në 2014, duke e mbajtur atë si një nga lojtarët më të paguar të klubit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *