Arsenali konfirmon nënshkrimin e Kolasinaç

Arsenali ka mposhtur skuadrën e Chelseat, Juventusit dhe Manchester Cityn në garë për të nënshkruar Sead Kolasinac.

23-vjeçari ka tërhequr interes nga klubet anembanë Evropës pas një sërë shfaqjesh mbresëlënëse për gjigantët e Bundesligës Schalke këtë sezon, Kolasinaç është një mbrojtës i zhdërvjellët, i cili kryesisht luan në pjesën e majtë, por mund të vendoset në mesfushë ose qendërmbrojtës, me ardhjen e tij ka gjasa të zhvendosë Nacho Monreal në krahun e majtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *