Arsenali ka hedhur poshtë 50 milionë funta nga Manchester City për Alexis Sanchez

Arsenali ka hedhur poshtë një ofertë prej 50 milionë funtash nga Manchester City për Alexis Sanchez, sipas burimeve të Sky Sports.

Sky Sports News raportoi të martën se City po përgatitej të bënte një ofertë për Alexis Sanchez, me menaxherin Pep Guardiola që dëshironte të siguronte shërbimet e tij para mbylljes së dritares së transferimeve të verës. Kuptohet që City mbetet i angazhuar për një marrëveshje me para të gatshme dhe asnjë shumë nuk është përmendur në lidhje me një ofertë të përmirësuar për Sanchez. Pavarësisht përmbysjes së ofertës, Sky Sports News ka kuptuar se Arsenal do të konsideronte mundësinë e anësorit Anglez Raheem Sterling të përfshihej në ndonjë marrëveshje që e merr Sanchezin në Etihad.

Sanchez ka më pak se 11 muaj të mbetur në kontratën e tij të tanishme dhe ka ende afatë për të nënshkruar një marrëveshje të re në Emirates.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *