Arsenali i ofron Arsene Wenger një buxhet prej 150 milionë funtash

Arsenali pritet të shpenzoj shumë sezonin e ardhshëm me klubin, që i jep Arsene Wenger një buxhet prej 150 milionë funtash, sipas Daily Star.

Pavarësisht që Arsene Wenger përfundoi me Arsenalin në vendin e pestë dhe humbi pjesmarrjen në Ligën e Kampionëve, trajnerit francez ju dorëzua një marrëveshje e re nga klubi dhe do të jepet një mbështetje e madh për transferime në mënyrë që të rikthen klubin në ish-lavdinë e tij.

Sulmuesi i Monakos Kylian Mbappe thuhet se është një objektiv për klubin e Londrës së Veriut, ndërsa ylli i Leicester Riyad Mahrez është gjithashtu në radar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *