Arsenali gati kontratën për yllin e tijë

Arsenali është i bindur se Alex Oxlade-Chamberlain do të nënshkruajë kontratën e re prej 100,000-një javë, por mesfushori dëshiron garanci rreth rolit të tij para se të vendos të ardhmen e tij, raporton The Mirror.

Liverpool dhe Manchester City kanë treguar interes për mesfushorin e kombëtares Angleze, i cili i ka mbetur edhe një vit në kontratën e tij të tanishme dhe dëshiron të dijë se ku ai përshtatet në planet e Arsene Wengerit për sezonin e ardhshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *