Arsenali është i interesuar të nënshkruajë Jonny Evans

Arsenali është i interesuar të nënshkruajë qendërmbrojtësin Jonny Evans nga West Brom, sipas burimeve të Sky Sports.

Manchester City dhe Leicester kanë pasur oferta të refuzuara për 29-vjeçarin – i cili u bashkua me Baggies nga Manchester United në vitin 2015 – gjatë dritares aktuale të transferimit. Burimet kanë thënë se është bërë një kontaktim, megjithatë, burimet pranë Albion kanë deklaruar se nuk janë në dijeni për asnjë kontakt nga Arsenali, të cilët nuk kanë bërë ofertë zyrtare në këtë fazë. Evans, së bashku me skuadrat e tij të Irlandës së Veriut, kanë trajnuar këtë javë në qendrën e trajnimit të City-it para se të fluturojnë në San Marino të enjten për kualifikuesin e Kupës së Botës.

Shefi i Irlandës së Veriut Michael O’Neill i tha Sky Sports News javën e kaluar se ai nuk do të qëndrojë në rrugën e Evans nëse ai duhet të largohet nga kampi për t’u marrë me biznesin e transferimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *