Arsenali e mëson çmimin për Lacazette-n

Alexandre Lacazette Lyon Ligue 1

Arsenali ka pasur bisedime të reja me Lyon lidhur me një marrëveshje për të nënshkruar me sulmuesin e kombëtares së Frances dhe ekipit të Lyonit Alexandre Lacazette këtë verë, sipas Daily Telegraph.

Lacazette, i cili ka qenë i lidhur edhe me Atletico Madrid, Liverpool dhe Manchester United, do të kushtojë 55 milionë euro (48.7 milionë funta) së bashku me 12 milionë euro në bonuse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *