Arsenali e ka shitur Gabriel Paulista tek Valencia

Arsenali e ka shitur Gabriel tek Valencia për një tarifë prej 10 milionë funtave.

Mbrojtësi brazilian kishte rënë poshtë renditjes nen Arsene Wenger pas nënshkrimit nga Villarreal në janar 2015, pas ardhjes së Rob Holding dhe Shkodran Mustafi. Gabriel bëri 64 paraqitje për Gunners gjatë dy viteve e gjysmë të tij në klub, duke fituar FA Cup në dy raste. 26-vjeçari bëri vetëm 19 paraqitje në Premier League në fushatën e tij të fundit në stadiumin Emirates.

Ndërkohë, Arsenali ka hedhur poshtë një ofertë nga Inter Milan për të nënshkruar Mustafin me kredi, sipas Sky Italy.

Kuptohet që skuadra e Serie A ka të ngjarë të kthehet përsëri me një ofertë për një transferim të përhershëm, por besohet se Arsenali dëshiron ti kthehen shumica e parave që ata kanë paguar për të vitin e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *