Arsenali e ka bërë Jack Butland të Stoke City-it objektivin e tyre Nr.1

Arsenali e ka bërë Jack Butland të Stoke City-it objektivin e tyre Nr.1 për të zëvendësuar portierin Petr Cech, sipas Bleacher Report.

Pas humbjes së Jordan Pickford tek Everton, Gunners tani kanë ndërruar vëmendjen e tyre nga Anglezi Jack Butland, ata përgatiten për kohën pas Cech, ndjesia në stadiumin Emirates është se fushata e 2017-18 do të jetë e fundit e Petr Cech në klub dhe ata do të vazhdojnë të monitorojnë Butlandin nëse ai nuk mund të nënshkruhet këtë verë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *