Arsenali duhet të mbajë Alex Oxlade-Chamberlain thotë Nigel Winterburn

24-vjeçari, Anglia, do të takohet me shefin ekzekutiv të Arsenalit, Ivan Gazidis dhe menaxherin Arsene Wenger, i cili tha javën e kaluar se ai shpresonte që lojtari do të zgjasë kontratën e tij aktuale – e cila ka vetëm një vit të mbetur në të.

Mesfushori me shumëllojshmëri ka tërhequr interes nga rivalët e Premier League, Liverpool, Chelsea dhe Manchester City, por Winterburn beson se është thelbësore që klubi ta mbajë atë pas shkëlqimit në rolin e tij të ri. “Unë absolutisht them se ai është një lojtar që ka bërë hapa masiv në sezonin e fundit,” tha Winterburn për Premier League Daily. “Unë do ta vendosja atë si lojtar i shquar i Arsenalit.

Winterburn shtoi: “Ai ka pasur një problem të vogël në atë, kur ai duket sikur do të vendoset në ekip, ai ka marrë një lëndim, ka kaluar disa javë, kthehet dhe ka marrë një tjetër lëndim.

“Por nga fundi i sezonit të kaluar, shfaqjet e tij kanë qenë në një nivel shumë të lartë. Ai është padyshim një lojtar që duhet të mbajë Arsenali”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *