Arsenali dhe Tottenham dëshirojn të nënshkruajnë me Malcom

Arsenali dhe Tottenham synojnë nënshkrimin e Malcom, ku ai ka zbuluar se ai dëshironte të largohet nga Bordeaux në janar dhe ka lënë të kuptohet në një lëvizje të verës larg klubit të Ligue 1.

Braziliani ishte i lidhur me Gunners për pjesën më të madhe të dritares së fundit të transferimeve, por Arsenali vendosi që të përqëndrohen në nënshkrimin e Pierre-Emerick Aubameyang. Malcom doli pastaj si një lojtar në radarin e Spurs, por pala e Mauricio Pochettino arriti të nënshkruaj Lucas Moura-ën në ditën e fundit të transferimeve. Forma e 20-vjeçarit gjatë dy sezoneve të kaluara e ka parë atë të dalë si një nga talentët më të ndritshm në Evropë, dhe më pas i lidhur me një mori të klubeve më të mira.

Por një nënshkrim nuk arriti të materializohet për lojtarin në janar dhe ai do të duhet të presë deri në verë për të marrë transferimin e tij të ëndërrave. Në një intervistë me Telefoot, Malcom u hap në dritaren e fundit të transferimit.

“Doja të largohem, them të vërtetën,” tha braziliani tek Telefoot. “Është ëndrra ime të përparoj në karrierën time. “Unë fola me presidentin [Stephane Martin], ai më tha se ai e dinte se ishte ëndrra ime, por se ai kishte nevojë për mua. “Unë i thashë atij se mund të llogarisë tek unë deri në fund të sezonit. Do të bëj gjithçka për të sjellë Bordeaux në top gjashtë në Ligue 1.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *