Arsenali dhe Liverpool në luftë për Benzeman

Arsenali dhe Liverpool mund të bëjnë një lëvizje për Karim Benzema, nëse Real Madrid vendos të shesë sulmuesin francez, raporton Don Balon.

Madrid thuhet se kanë vendosur pamjet e tyre në yllin e Monakos Kylian Mbappe, me klubin që planifikon të përdorë Benzema për të ndihmuar në financimin e kësaj veprimtarie. Ndërsa Gunners dhe Reds janë në luftë për Benzeman, 29-vjeçari gjithashtu mund të përfundojë në Monako për të ndihmuar në uljen e çmimit për Mbappein.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *