Arsenali dëshiron Moratan si zëvendësues për Alexis Sanchez

Arsenali i është drejtuar sulmuesit të Real Madrid Alvaro Morata në përpjekjen e tyre për të zëvendësuar Alexis Sanchez, sipas Don Balon.

Bosi i Arsenalit bosi Arsene Wenger beson se Morata mund të formojë një partneritet vdekjeprurës me nënshkrimin e ri të Alexandre Lacazette, por përballet me konkurrencë nga Chelsea dhe AC Milan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *