Arsenali dëshiron Hakan Calhanoglu mesfushorin e Bayer Leverkusen

Arsenali po synon të mposhtë rivalët e Premier League Chelsea me nënshkrimin e mesfushorit të Bayer Leverkusen Hakan Calhanoglu, sipas Aksam.

Chelsea ka treguar më parë një interes në Calhanoglu, por tani Arsenali dhe Lazio po kërkojnë të bien dakord për një marrëveshje prej 20 milionë euro (17.6 milionë funta) me Leverkusen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *