Arsenal mban dy yllat e saj në skuader

Alexis Sanchez-it dhe Mesut Ozil-it ju janë ofruar 20 për qind rritje të pagave nga Arsenal në një përpjekje për të bindur të dy për të qëndruar në stadiumin Emirates, sipas Daily Mail.

Të dy lojtarët kanë refuzuar më parë kontrata të reja me vlerë rreth 250,000 funte në javë, por ju janë ofruar nxitje të reja që do të zbatohen nëse Arsenali do të përfundojë në top katër sezonin e ardhshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *