Arsenal duke pritur lajm për dëmtimin e Petr Cech përpara ndeshjes në të dielën

Arsenali nuk ka hequr dorë nga shpresa se portieri Petr Cech do të jetë në gjendje të përballet me Tottenhamin në Wembley të dielën.

Petr Cech nuk arriti ta bënte atë në fitoren 5-1 ndaj Evertonit të shtunën në mbrëmje, pasi duhej të dilte vetëm 20 minuta nga përfundimi i ndeshjes, pas një dëmtimi në pulpin e këmbës. Arsenali ende po vlerëson dëmtimin e 35-vjeçarit dhe ende nuk janë të vendosur nëse Petr Cech do të luaj, për përplasjen e së shtunës me rivalët e Londrës së Veriut.

Petr Cech ende nuk ka humbur as një ndeshje në Premier League këtë sezon, por Arsenali ka kolumbianin David Ospina duke qëndruar për të bërë startimin e tij të parë këtë sezon. Ospina ka bërë nëntë startime në 2017-18, por të gjithë kanë qenë në Kupën Carabao, Europa League dhe FA Cup. Gunners në vendin e gjashtë janë në kërkim për të përfunduar fitoren e dyfishtë kundër Spurs të dielën, dhe fitorja do të mbyllë hapsirën ndaj rivalëve të tyre në një pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *