Arsenal afër marrëveshjes me Monacon për Thomas Lemar

Arsenali është më në fund afër me marrëveshjen prej 45 milionë funtave me Monacon për të nënshkruar anesorin Thomas Lemar, sipas Sky Sports.

Monako tashmë ka hedhur poshtë dy oferta për Lemar dhe ishte e vendosur të parandalonte Francezin nga bashkimi i eksodit të klubit, por Arsenali njoftohet se i ka bindur kampionët e ligës 1 për ta shitur atë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *